Teksti suurus:
A A A

Alati tuleb teha paremini kui eelmisel korral - lõppes Relvainstruktori kursus

17.05.2021
Kaitseliidu koolis lõppes Relvainstruktori kursus. Viimasel õppenädalavahetusel sooritasid kõik õppurid  positiivsele tulemusele relvatesti nr 1, olles erineval ajal nii testi läbiviija kui ka testitava rollis. Lisaks andsid  õpijad R20  relvatunde ja osad kursuslased viisid läbi jao erialarelvade (kuulipilduja Ksp-58 / MG-3 ja täpsuspüss M-14TP2) relvatunde.  
Kursuse priimuseks valisid instruktorid ühel häälel nooremseersant Merle Muruvee, kes on Tartu ringkonna naiskodukaitsja.
 
Muruvee enda mõtted lõppenud kursusest: "Relvainstruktori kursusel osalemine andis hea praktilise kogemuse relvatundide läbiviimiseks, mida edaspidi saan rakendada oma kodu malevas.
Kursuse ajakava oli tihe ning kursuse läbimiseks oli vaja oma teadmisi ja praktilisi oskusi pidevalt arendada. Kursuse jooksul sain üha enam aru, kui oluline roll on ettevalmistusel, aja planeerimisel ja kohanemisoskusel, ning õppurite erineva taseme arcvestamisel, tundide edukaks läbiviimiseks. Kursus kasvatas kindlasti minu enesekindlust instruktorina ja parandas eneseanalüüsi oskuseid.
Kursuselt võtan kaasa praktilised näpunäited oma instruktoritelt, suhtumise "vastastikune austus õppurite ja instruktori vahel" ja põhimõtte, et alati tuleb teha paremini kui eelmine kord."
Pildimeenutus: