Teksti suurus:
A A A

"Kotkalend" algas Nooremallohvitseri kursusele lipu annetamisega

05.10.2020
Täna sai avapaugu järjekorras üheksas Kaitseliidu kooli õppus "Kotkalend", mis toimub sel korral Nooremallohvitseri kursuse hindamisharjutusena.
"Kotkalennu" baaslaager on seekord püsti pandud Paldiskis, kus kususlased veedavad esimesed päevad õppides, tehes tasa eriolukorra ajal ära jäänud õppenädalavahetusi.
Samuti tossavad Paldiskis välikatlad, millede taga ja ees Välikoka kursusel ja Toitlustusmeeskonna juhi kursusel õppijad oma praktikat sooritavad.
 
"Kotkalend" algas iga saabuja temperatuuri mõõtmise ja tavapärasest pidulikuma hõnguga kogunemisega. Kõneles harjutuse juht Kaitseliidu kooli pealik kol-ltn Meelis Pernits, kes tõi välja, et värske koolipealikuna on tal väga hea meel olla ise "Kotkalennu" sees ja õpingute keskel. Olles ise olnud koolis tasemekursuste üks käivitajaid ja esimesi läbiviijaid, loodab ta näha, mis on Kaitseliidu kooli tasemekursustel varasemaga võrreldes muutunud ja kuhu kursused on arenenud.
 
Päeva eriliseimaks südmuseks oli kindlasti Nooremallohvitseri kursusele lipu annetamine ja naelutamine. Tseremoonial lõid lippu naelad Kaitseliidu veebel, ringkonna veeblid, Kaitseliidu kooli veebel ja Nooremallohvitseri kursuse ülem. Kõiki asjaosalisi ei olnud küll sündmusel kohal, aga nende eest ja nende nimel, said naelad siiski löödud. Viimane nael lüüakse lipuvardasse "Kotkalennu" lõpus kursuse parimaks osutunud õppuri poolt. Õppijatel on, mida oodata ja mille nimel pingutada. Lipu annetas kursusele Kaitseliidu veebel koostöös ringkonna veeblitega.
 
Jõudu lennuks, kotkad! Hoidke oma lippu kõrgel!