Teksti suurus:
A A A

Tere tulemast Kaitseliidu kooli!

08.08.2016
Kodanike vabatahtlik panus riigikaitsesse on olnud Eesti kaitsekultuuri lahutamatu osa niikaua kui end mäletame. Oleme tulnud kokku ja tegutsenud tõhusalt kui häda ja õnnetus on õuel. Ja alati on meie hulgas leidunud eestvedajaid, kes on kutsunud, korraldanud,andnud eeskuju ja kui vaja,ka käskinud. Nii on ka tänases Eesti vabatahtlikus riigikaitses – Kaitseliidus, hulk inimesi, kes on valinud võimaluse anda oma panus teisi juhtides.
On öeldud, et hea juhi peamised kvaliteedid tänases turbulentses, kiiresti muutuvas ja kaootilises maailmas on õppimisvõime, sotsiaalsed oskused ja erialased pädevused. Kas me oskame igas oma tegemises ja tegematajätmises,edus ja ebaedus,näha õppetundi ja kasutada seda ära järgmise soorituse parendamiseks? Kas suudame olla oma alluvatele eestvedajaks nii, et nad käituvad meie eeskuju järgides ka siis kui me ise kohal pole? Kas meie teadmised ja oskused sõjapidamisest vastavad kaasaja sõjapidamise tegelikele nõuetele?

Need on vaid mõned olulised küsimused, millele meie vabatahtlikud pealikud, instruktorid ja juhid vastuseid otsivad. Kaitseliidu kool on sealjuures abiks. Juhtimist saab õppida ja juhtimist peab õppima. Tehkem seda oma traditsioone ja kultuuri säilitades kuid samas tulevikku vaadates.

Meie värskendatud koduleht annab Kaitseliidu tänastele või tulevastele vabatahtlikele juhtidele ülevaate võimalustest end juhina arendada. Oled oodatud kooli nii õppima kui oma teadmisi teistega jagama. Loomulikult ei asenda koduleht elavat suhtlust ega anna vastuseid kõigile küsimustele. Kool on uudishimulikele ja arenemishuvilistele riigikaitsjatele alati avatud. Kirjutage,helistage,astuge läbi!

Õpetlike kohtumisteni koolis!

Erik Reinhold  
kooli pealik