Teksti suurus:
A A A

Jaoülema oskustest sõltub jao tahe täita ülesandeid

19.10.2020
16.-18. oktoobrini Kaitseliidu koolis Juhtimine praktikas 1 kursusele õppima asunud tegevliikmete juhtimisvõimet oli märgatud juba varemgi. Nimelt on malevad suunanud nad Kaitseliidu koolis järgmise aasta alguses startivale Nooremallohvitseri kursusele õppima, et tagada nende sõjaväelise juhtimise alane ettevalmistus täitmaks jaoülema ülesandeid. Jaoülema üks oluline ressurss ülesannete täitmisel on inimesed ehk jagu. Kompetentne juht peab lisaks sõdurioskustele ning lahingtegevuse juhtimise pädevustele, suutma juhtida inimesi eesmärgipäraselt, kasutades tõhusalt inimesekeskse juhtimise ja eestvedamise oskuseid.

Reedest pühapäevani peetud Juhtimine praktikas 1 kursusel saidki tulevased jaoülemad sügavama arusaamine inimesekeskse juhtimise töövõtetest, iseendast juhina ja grupi ressursi tõhusast kasutamisest ülesannete täitmisel. Vaagiti ka otsustamise protsessi ning meeskonna motiveerimise, koostoimimise ja arendamise meetodeid.

Kursuse lõpus ei olnud tulevastel nooremallohvitseridel enam kahtlust, et pelgalt juhtimisvõimest ei piisa, et panna meeskond ehk jagu motiveeritult, täpselt ja parimal moel tegutsema, vaid tuleb rakendada inimeste juhtimise tarkusi, mida kursusel õpiti. Igaüks oskas kursuse lõpus nimetada konkreetseid võtteid, mida nad soovivad edaspidi inimeste juhtimisel teadlikult kasutada. 
Pildimeenutus: