Teksti suurus:
A A A

Juhtimine praktikas kursuste aastaring sai täis

29.11.2021
Juhtimine praktikas 1 ja 2 kursustel õpetatakse juhte inimesi juhtima. Kolm võtmetegurit, mis juhtimisteooriate käsitlemisega seotult esile tõusevad ja õppuritele selgeks saavad on märkamisvõime, analüüsi oskus ja otsustamine. Selleks, et edukalt inimesi oma panust andma motiveerida ja ülesanne parimal moel lahendada, on vaja oma inimesi tähelepanuga märgata, tundma õppida ning siis nende võimeid võimestada. Et ülesanne saaks lahendatud kindlalt ja väga hästi on vaja inimesi kaasata, võimalusi analüüsida ja siis otsustada. Otsustamine on juhi ülesanne ja vastutus. Otsuse vastuvõtmisel peab olema juht taas võimeline märkama muutuvaid asjaolusid, analüüsima ja siis vajadusel ka kiirelt ümber otsustama – ikka ülesande parimal moel täitmise nimel.
Samad võtmetegurid kulusid ära ka koroona ohuga koos elades. Kui aasta alguses tuli mitmed kursused pandeemia tõttu edasi lükata, siis nüüd, aasta lõpus, võib raporteerida, et märgates ohtusid ja võimalusi ning tehes pidevalt kaalutletud otsuseid on kõik planeeritud Juhtimine praktikas 1 ja 2 kursust korraldatud! Veelgi enam üks veel ka lisaks. Oktoobris käis Kaitseliidu kool Juhtimine praktikas 1 kursust korraldamas ka Lennubaasis.
Viimased neli kurust, mis sügisel sai peetud, olid peamiselt suunatud sõjaväelistele juhtidele. Kursustel osalesid nii need rühmaülemad ja rühmavanemad, kes äsja Kaitseliidu koolis sõjaväelise juhtimise õppesuuna tasemekursuse lõpetanud, kui ka tulevased nooremallohvitserid, kellele see oli NAK kursuse esimene nädalavahetus.
Ei ole küsimustki kumb on olulisem, kas tasemekursustel õpitav või inimressursi arendamise õppesuunal omandatav. Need kaks suunda moodustavad tugeva terviku sõjaväelise juhi pädevuste kohvris.
Uued kursused juba uuel aastal.
Pildid 28.-30. oktoober JUP 1 ja 26.-28. november JUP 2 kursuselt.
Pildimeenutus: