Teksti suurus:
A A A

Juhtimiskursus kui kuulekuse ja kannatlikkuse triumf

27.04.2021
Aprilli viimasel nädalavahetusel toimunud Juhtimine praktikas 1 kursuse lõpetanuid iseloomustab muuhulgas kindlasti ka kannatlikkus, sest nad ootasid kursusele pääsemist veebruarist saadik ja näitasid üles head õppimisvõimet olukorras, kus kehtivate piirangutega kuulekas arvestamine pigem häiris, kui toetas võimalust õppida.
 
Samuti oli selle kursuse planeerimine hea võimalus, et ka kursuseülem saaks järjekindlalt praktikas rakendada pea kõiki kursusel õpetatavaid tarkusi: Näiteks rakendada pidevalt otsustamise tsüklit, kus pea kohe pärast vastu võetud otsust, piirangud muutusid, tekkis vajadus andmetes uuesti orienteeruda ja uuesti otsustada.  Ja siis jälle. Leida parim lahendus võimalike alternatiivide vahel. Samas tuli püüda hoida õppurite kursusel osalemise tahet olukorras, kus kursus korduvalt edasi lükati ning muutuvates oludes, edastada pidevalt infot nii, et see oleks asjakohane ja selge. Pidada läbirääkimisi nii õppurite kui malevate personalispetsialistidega.
 
Sama põnev oli ka kursuse korraldamine arvestades kõiki ette määratud piiranguid. Kursuse lõpusirgel olid aga tulemusega rahul nii kursuse korraldajad kui ka õppurid. Eesmärk sai täidetud: kõik vajalikud teemad käsitletud ja kõik õppurid ka juhtimist harjutada. Kursusel osalemise tahe kasvas üle tahteks kodumalevas omandatud tarkusi rakendada.
Juhtimine praktikas kursuse lõpetas 16 Kaitseliidu liiget.
Pildimeenutus: