Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu tulevased üksuste ülemad sooritavad lõpueksamit

09.10.2019
Raplamaal toimuv 9. -13. oktoobrini Kaitseliidu kooli lõpuharjutus „Kotkalend 2019“ võtab kokku Kaitseliidu kooli tasemekursuste õppeaasta.
Harjutuse juht on Kaitseliidu kooli pealik kolonelleitnant Alari Saega. „Hästi välja õpetatud Kaitseliidu üksused on kõikide eestimaalaste huvides. Riigi kaitsevõime puudutab meist igaüht – oluline on riigi kaitsevõime arengu tagamine, mis loob turvalise keskkonna nii elanikkonnale kui ka ettevõtlusele,“ selgitas kolonelleitnant Saega õppuse olulist mõju.

Õppusel osalevad Kaitseliidu kooli sõjalise juhtimise õppesuuna  kursuste lõpetajad koos üksustega. Õppuse kulminatsiooni faasis 12. ja 13. oktoobril harjutab Varbola, Põlli ja Ohukotsu aladel kuni 500 võitlejat Kaitseliidust ja kaitseväest.

„Kotkalend“ on Kaitseliidu kooli eri kursuste integreeritud harjutus, mida viiakse läbi juba kaheksandat aastat. Harjutuse eesmärgiks on anda tulevastele allüksusejuhtidele võimalikult terviklik pilt nende rollist oma allüksuse juhtimisel, luues selleks võimalikult realistlikud tingimused. Samuti toimub harjutusel kursuslaste hindamine.
 
„Kotkalend 2019“ saab edukalt tegutseda tänu kohaliku omavalitsuse juhtide ja tavaliste inimeste vastutulekule ning toele.  Kaitseliit tagab õppuse ala heakorra. Kaitseliidu ja Kaitseväe sõidukid liiguvad põhiteedel ning  ainult selleks ettenähtud teedel ja sihtidel. Liiguvad sõiduautod, veoautod ja soomustransportöörid.
 
Õppusel kasutatakse paukpadruneid ja imitatsioonivahendeid  ajavahemikul 12.- 13. oktoober Raplamaa Varbola – Ohukotsu vahelisel maa-alal. Paugutamist välditakse öösel kella 22.00-6.00
 
Teede sulgemist tsiviilsõidukitele ei toimu, küll aga palub Kaitseliit laupäeval, 12. oktoobril ja pühapäeval, 13. oktoobril Raplamaal Varbola, Põlli ja Ohukotsu kandis liigeldes olla väga tähelepanelikud ja vähendada kiirust, kuna teedel liiguvad harjutusel osalevad sõdurid. Harjutuste ala on tähistatud.

Kooskõlastatult õhuväega on 11. oktoobri õhtust kuni 13. oktoobri pärastlõunani õppuse alal tsiviildroonide lennutamise keeld.

Kotkalennu pidulik lõpurivistus on pühapäeval, 13. oktoobril algusega kell 14.00 Varbola linnuses. Linnuse parklas saab näha lahingumasinaid. Kõik huvilised on oodatud. 
 
Kaitseliit loodab rahva mõistvale suhtumisele õppuste ajal.Kaitseliidu kool on Kaitseliidu sisekoolituskeskus, mis asub Alu mõisas Raplamaal ja  mille peamiseks ülesandeks on organisatsiooni vabatahtlike juhtide ja instruktorite väljaõpe.