Teksti suurus:
A A A

Staabikursuse 6. nädalavahetusel tegeleti juhtimisega

14.09.2020
11.-13.09.2020 toimus Kaitseliidu Tartu maleva õppe- ja tagalakeskuses Kaitseliidu kooli korraldatud Staabikursuse 6. õppenädalavahetus, eesmärgiga õpetada ja harjutada lahingukeskuse (LaKe) protseduure pataljonistaabi koosseisus.
LaKe võimaldab käimasoleva operatsiooni detaile juhtides ning kontrollides pataljoniülemal keskenduda juhtimisele (command) ja eestvedamisele (leadership). Seejuures on oluline lahingurütmi ja nö pulsi tajumine läbi pideva olukorrateadlikkuse loomise.
 
Vaadates Kaitseliidu kooli kursuslasi harjutamas lahingukeskuse tegevust, väidab nädalavahetuse peakoolitaja major Lauri Teppo kindlalt, et kursusel osalevate kursantidega võib julgelt lahingusse minna. Kaitseliitlaste teotahe on kõrge ning see maksab tihti rohkem kui detailsed oskused ja varasemad kogemused.
 
Õppenädalavahetuse peamised teemad olid juhtimise korraldamine pataljoni tasemel, eesmärgiga tuletada meelde pataljoniülema ja tema staabi rolli väejuhtimise protsessis. Samuti õpetati pataljoni juhtimispunktide ülesandeid ja paigutamise loogikat maastikul. Lisaks käsitleti ülema kavatsuse tähtsust ja taktikaliste olukordade lahendamist. Täiendavalt harjutasid õppurid erinevate ülesannete täitmist LaKe-s (olukorrateadlikkuse koosolekud, kiire olukorraettekande koostamine ja kilekäsu koostamine).
 
6. õppenädalavahetuse eesmärgid peakoolitaja major Teppo hinnangul saavutati ja kursuseülema poolt püstitatud õpiväljundid täideti. Kursuse instruktoriteks olid 1. jalaväebrigaadi, Kaitseväe Akadeemia ja Kaitseliidu Lääne Maleva ohvitserid.