Teksti suurus:
A A A

Tulevased jaoülemad harjutasid linnalahingu pidamist

17.08.2021
Läinud nädalavahetusel, 13.-15. augustil, toimus Klooga harjutusväljal nooremallohvitseri kursuse 8. õppenädalavahetus, mille teemaks oli liikumine ja lahingutegevus hoonestatud alal.
 
Tulevastele jaoülematele õpetati hoonetesse sisenemist, ruumide puhastamist ning hoonestatud alal patrullimist. Taktikalisi harjutusi sai tehtud nii teenistus-, kui airsoft-i relvadega.
Nädalavahetuse esimeses pooles keskenduti tehnika ja oskuste lihvimisele. Laupäeva õhtul said aga kõik kursandid rühmaülema käsu, millest pidid öö jooksul tegema eraldiseisva käsu oma jaole, vastavalt neile püstitatud ülesandele. Kuivõrd linnalahing on üks keerulisemaid lahingu ja taktika vorme, pidid tulevased jaoülemad mõtlema läbi iga detaili, et meeskond saaks neile püsitatud ülesandega hakkama.
Pühapäeva hommik algas kursantidel jaoülema käsu saamisega, millele järgnes ettevalmistus eelseisvaks lahinguks. Luureinfo kohaselt tuli hävitada Klooga harjutusvälja linnaku hõivanud vastased. Nooremallohvitseride kursuse XXV lennu kursandid said püstitatud ülesandega hakkama, kuid konstruktiivset kriitikat jagus ka sel korral.
Ees ootab instruktori õpe ning juba oktoobris saavad tulevased jaoülemad oma teadmisi rakendada hindamisharjutusel „Kotkalend 2021“.
Pildimeenutus: